530 243 658
e-mail: biuro@komprex.pl

Kompresory tłokowe

kompresory tłokowe

Jesteśmy jednym z nielicznych serwisów kompresorów tłokowych, nisko i wysokociśnieniowych. Posiadamy w sprzedaży kompresory tłokowe firmy Compair.

Sprężarki tłokowe
Sprężarki SILpack R

Produkowane przez firmę CompAir sprężarki SILpack R to ekonomiczne i niezawodne źródło sprężonego powietrza. Kompresory tłokowe SILpack R świetnie nadają się do niezbyt intensywnego użytkowania w rolnictwie, warsztatach samochodowych oraz punktach wynajmu i przemyśle.

Bez względu na potrzeby – montaż, wiercenie, szlifowanie, zszywanie, przybijanie gwoździami, czyszczenie sprężonym powietrzem, malowanie natryskowe, ścinanie lub pompowanie opon – kompresory SILpack R doskonale się sprawdzą.

Kompresory tłokowe SilPack R/RZ

Sprężarki tłokowe SilPack R  oferowane są w wersjach o natężeniach przepływu od 166 do 983 l/min w zakresie ciśnień od 8 do 12 barów, ze zbiornikami o pojemności od 270 do 500 litrów. Taka uniwersalność pozwala zaproponować odpowiednią sprężarkę do każdego zastosowania.

R080Z – R180Z Asortyment Champion sprężarek bezolejowych i smarowanych zaprojektowany został do wyjątkowo trudnych warunków pracy.

Kompresory z serii RZ dostępne zarówno w konfiguracji otwartej jak i zamkniętej dźwiękochłonnej zostały zaprojektowane tak, by ich obsługa była łatwiejsza.

Prosta masywna konstrukcja zmniejsza do minimum koszt obsługi i części zamiennych. Oferujemy obsługę techniczną w naszym pakiecie „Sprężone powietrze bez ryzyka”.

Zalety tych sprężarek

W zestawieniu z innymi systemami sprężarek bezolejowych możliwa jest oszczędność do £10 000 rocznie używając bezolejowych kompresorów serii RZ. Oszczędności wynikają z doskonałej wydajności pod obciążeniem i zapotrzebowania mocy wynoszącym tylko 8% w stanie bez obciążenia.

Sprężarki tłokowe Seria V-Major

Sprężarka V-Major stanowi powolną sprężarkę dwustronnego działania z chłodzeniem wodnym, smarowaną lub bezolejową; ciśnienia wynoszą od 1.5 do 20.5 bar (g) i moc od 90 do 315 kW. Sprężarki tłokowe CompAir produkowane są od lat 20-tych ubiegłego wieku i przez cały czas udoskonalane są pod względem konstrukcji i użytych materiałów .

Na świecie pracują tysiące takich sprężarek, dostarczając długotrwale, niezawodnie i efektywnie energetycznie sprężone powietrze w każdym przemyśle i środowisku.  Z oferowanych ponad 20 modeli sprężarki V-Major i V-Compact są wielozadaniowe i można ich używać w szerokim zakresie zastosowań.

Opcja bezolejowa

Sprężarka z cylindrami bezolejowymi przeznaczona jest do zastosowań, gdzie olej nie może być tolerowany w sprężanym gazie lub powietrzu. Przedłużone tłoczyska mają niesmarowane uszczelnienia i samo smarujące się teflonowe pierścienie tłokowe, które pracują w wymiennych tulejach cylindrowych ze stali austenitycznej, która jest odporna na korozję.

Skuteczna regulacja

Sprężarka V-Major posiada 3-stopniową regulację do pracy przy obciążeniu pełnym, częściowym i bez obciążenia w celu zmniejszenia poboru mocy przy częściowym obciążeniu.

Nadaje się do wysokich temperatur otoczenia

Te masywne sprężarki pracują równie dobrze w temperaturach otoczenia do 55oC. Sprężarka V-Major wyposażona jest w płaszcze wodne i chłodnice między stopniowe, aby utrzymać właściwe temperatury pracy. W miejscach, gdzie nie jest dostępna woda chłodząca można zastosować systemy chłodzenia w obwodzie zamkniętym.

Dostępne opcje
• Napęd pasem klinowym
• Silnik sprzężony bezpośrednio
• Odpowiednia do gazów innych niż powietrze
• Pakiety / specyfikacje dostosowane do klienta

Sprężarka V-Compact

Sprężarka V-Compact jest wolno stojąca, jednostronnego działania, smarowana lub bezolejowa, z zawieszeniem przeciwdrganiowym i nadaje się do chłodzenia powietrzem lub wodą. Zakres ciśnień od 5.5 do 10.5 bar (g) oraz mocy od 18 do 75 kW.