530 243 658
e-mail: biuro@komprex.pl

Sprężarki śrubowe

Sprężarki śrubowe – bezolejowe

Element sprężający CompAir
Powietrze sprężone w 100% bez oleju – Gwarantuje labiryntowe uszczelnienie labiryntowe – bezstykowe, niezużywające się. Zapobiegają przedostaniu się smaru łożysk do komory sprężania. Konstrukcja zawiera także łożyska kulkowe i wałeczkowe o niskim tarciu z przeznaczeniem do pracy przy dużych obciążeniach, napęd śrubowy i przekładnię synchronizacji czasowej. Tłoki równowagi wzdłużnej równoważą obciążenia łożysk, dzięki czemu osiągają optymalną oczekiwaną trwałość.

Wiodąca wydajność na rynku

Konstrukcja elementu sprężania CompAir wyznacza standard przemysłowy dla sprawności energetycznej. Udoskonalone asymetryczne profile wirnika i zoptymalizowane promieniowe i osiowe otwory wylotowe gwarantują maksymalny wydatek powietrza przy minimalnym zużyciu energii. Odlewy wirnika mają kanały przepływowe chłodzenia cieczowego  które zapewniają równomierne wydzielanie ciepła, co pozwala zastosować mniejsze tolerancje, by uzyskać większą sprawność sprężania.

Wydłużony okres eksploatacji

By uzyskać najdłuższy okres eksploatacji duże znaczenie ma właściwe smarowanie i chłodzenie kół zębatych i łożysk we wszystkich warunkach. W tym celu sprężarki CompAir serii D posiadają pompę oleju napędzaną silnikiem elektrycznym, która tłoczy smar pod pełnym ciśnieniem przed uruchomieniem i podczas fazy zatrzymywania, zwiększając w ten sposób trwałość elementu sprężania.
Dwustopniowa filtracja na wlocie zapobiega przedostaniu się cząstek unoszących się w powietrzu do elementów sprężania. Trwałość elementów filtrujących jest zwiększona dzięki filtrom siatkowym obudowy. Powoduje to również, że silniki i elementy chłodzące pracują z maksymalną wydajnością chłodzenia.
Sprężarki śrubowe – olejowe

Sprężarki śrubowe smarowane olejem
Typoszeregi L i L RS

Oferta sprężarek śrubowych smarowanych olejem łączy w sobie najnowsze osiągnięcia technologiczne i produkcyjne, dzięki czemu urządzenia te stanowią oszczędne i niezawodne źródło sprężonego powietrza o wysokiej jakości. We wszystkich sprężarkach zamontowany jest wysokowydajny stopień sprężający firmy CompAir, który dzięki niewielkiej prędkości obrotowej jest oszczędny i niezawodny.

DELCOS XL — INNOWACYJNY STEROWNIK SPRĘŻARKI Z EKRANEM DOTYKOWYM

Nowy sterownik CompAir Delcos XL jest montowany we wszystkich modelach od L30 do L132 (typoszereg 3, 4 i 5), w tym też w modelach z regulacją wydajności (RS).

Sterownik Delcos XL z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości jest niezwykle łatwy w obsłudze i przejrzysty. Wszystkie funkcje są wyraźnie uporządkowane w pięciu głównych menu, a ich wygląd umożliwia intuicyjną obsługę. Wielojęzyczny system sterowania sterownika Delcos XL zapewnia niezawodne działanie i chroni inwestycję użytkownika, prowadząc stały monitoring parametrów roboczych, co ma niebagatelne znaczenie dla redukcji kosztów eksploatacji.

Opcje i funkcje

• Strona główna — błyskawiczny przegląd stanu sprężarki
• Zegar czasu rzeczywistego — umożliwia wstępne ustawienie uruchomienia i zatrzymania sprężarki
• Ustawienie drugiego zakresu ciśnień
• Zintegrowane sterowanie chłodzeniem i osuszaczem

• Historia usterek — umożliwia dokładne ustalenie przyczyny
• Zdalne sterowanie poprzez programowalne wejścia
• Automatyczne ponowne uruchamianie po zaniku napięcia
• Opcjonalna karta SD — do przechowywania wszystkich parametrów eksploatacyjnych

Wydajność, niezawodność, oszczędność i jakość bez kompromisów

Wszystkie sprężarki śrubowe można dostosować do wymaganej wydajności. Jako napęd można wykorzystać zarówno silnik o stałej prędkości, jak i nasz układ napędowy o prędkości zmiennej. Istnieje możliwość precyzyjnej regulacji wydajności zgodnie ze stale zmieniającymi się wymaganiami. Dzięki temu urządzenie nie zużywa więcej energii niż jest to konieczne.

Sprężarki śrubowe serii CompAir L LRS są wyposażone w niezwykle wydajne układy napędowe o stałej lub zmiennej prędkości. Sprężarki te mają możliwość precyzyjnego dostosowania zużycia energii do zapotrzebowania na powietrze. Maksymalna wydajność na dowolnym poziomie zapotrzebowania pozwala obniżyć koszty energii i osiągnąć oszczędności.